طراحی و اجرای دیوارسبز

دیوار سبز در محوطه سازی

Green Wall

طراحی و اجرای دیوار سبز

اگر قصد طراحی و اجرای دیوارسبز (green wall)، ساخت و اجرای یک باغ ویلا،، بام سبز(roof gaeden)، محوطه سازی و … را دارید، پیشنهاد موسسه سبک معماری ایران این است :
“از مشاوره رایگان کارشناسان طراح و فضای سبز این مجموعه بهره مند شوید.”

طراحی و اجرای دیوارسبز green wall

Green wall  یا دیوارسبز در واقع همان فضای سبزی است که به صورت کاملا مستقل و  عمودی بر روی یک دیوار نصب می گردد.

عموما در طراحی و اجرای دیوار سبز از گیاهان طبیعی استفاده می شود. دیوارسبز علاوه بر زیبایی بصری، دارای فوایدی نیز هستند،

ساخت دیوارسبز، ارزش افزوده برای واحد ساختمانی شما ایجاد می کند.

این کار باعث ایجاد دید بصری مناسب برای رهگذران  و ساکنان ساختمان خواهد شد. علاوه بر آن، منجر به افزایش سرانه فضای سبز ملک و ایجاد الگوی مهندسی مناسب در راستای توسعه فضای سبز عمودی خواهد شد.

همچنین باعث کاهش دمای فضاهای داخلی در فصول گرم می شود. اجرای این دیوارها حتی ظرفیت عایق حرارتی را با تنظیم دمای بیرونی بالا می برد.

دیوارسبز به دلیل وجود پوشش طبیعی اش تصفیه کننده و پاک کننده است. این فیلتر بیولوژیکی ، ظرفیت تصفیه هوا را افزایش می دهند.

ثبت سفارش فوری

لطفا سفارش فوری خود را از اینجا ارسال بفرمایید

این نوع دیوارها فقط مختص فضاهای خارجی نیستند و با استفاده ازجزئیات اجرایی مناسب می توانند در فضاهای داخلی بنا نیز مورد استفاده قرارگیرند .همچنین به بهبود کیفیت هوای داخلی نیز کمک می کنند.

آلودگی و ذرات معلق وارد شده به ساختمان از طریق گیاهان دیوارسبز فیلتر بیولوژیکی می شوند.

دیوارسبز، گازهای مهلک ایجاد شده از فرشها و مبلمان و سایر وسایل را جذب می کند.

در یک جمله، دیوارسبز باعث بهبود کیفیت هوا، افزایش کیفیت بصری و افزایش سرانه فضای سبز ملک، افزایش ظرفیت حرارتی دیوارهای خارجی، کم شدن نویز، کاهش دمای فضاهای داخلی در فصول گرم و در نهایت کاهش هزینه انرژی ساختمان می شوند.

نکات زیر به طور کلی باید هنگام اجرای Green wall یا دیوارسبز مدنظر قرار بگیرد:

موقعیت اقلیمی و اکولوژیک سایت شامل نور، دما، رطوبت محیط، شدت وزش باد، ارتفاع محیط و …

به طور طبیعی، با ایجاد یک فضای سبز و پوشش گیاهی، حشراتی نیز به محیط اضافه خواهند شد. بسیاری از این جانوران اصطلاحاً جزو حشرات پاک محسوب می شوند.

اما بعضی از انواع گیاهان محلهای مناسبی برای زیست حیواناتی چون مارمولک ها خواهند بود. لذا باید در انتخاب نوع گیاهان فیلتر بیولوژیکی دیوار سبزخصوصاً در فضاهای مسکونی دقت شود.

از دیوارسبز می توان در اماکن ورزشی، تفریحی، ادارات، مراکز تجاری و مسکونی و همچنین مراکز بهداشتی و درمانی استفاده نمود.

در محوطه سازی باغ، ویلا، تراس، حیاط و حیاط خلوت، روف گاردن و همچنین فضای داخلی مسکونی ساختمانتان ازفیلتر بیولوژیکی دیوارسبز استفاده نمایید و لذت هوای پاک را حس کنید.

مجموعه سبک معماری ایران با پژوهش های علمی در زمینه طراحی و اجرای دیوارهای سبز، روف گاردن، محوطه سازی باغ و ویلا و حیاط سازی و طراحی فضاهای داخلی باغ رستوران ها و سفره خانه های سنتی گامی در جهت افزایش کیفیت زندگی جامعه ایرانی نموده است.

مفتخریم با استفاده از تیم های اجرایی مجرب، آموزش دیده و متخصص موسسه سبک معماری ایران و با استفاده از تجهیزات مدرن اجرایی و درکوتاهترین زمان و مناسب ترین قیمت و در نظر گرفتن ایمنی، درعملیات ساخت green wall از ابتدا تا انتهای پروژه همراه شما باشیم.

فقط کافیست با ما تماس بگیرید و محیط زندگیتان را لذت بخش تر نمایید.

×

با سلام:

گروه سبک معماری ایران به صورت تخصصی در زمینه مشاوره و طراحی پروژه های :

رفاهی و اقامتی، تفریحی و گردشگری، صنعتی و کارگاهی، اداری و تجاری، مسکونی، باغ و ویلا فعالیت می نماید.

با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در طراحی و اجرای پروژه های قابل استعلام در صنعت ساختمان و بهره گیری از تیم خلاق معماری و مهندسین سازه اطمینان داریم نیاز شما را در زمینه طراحی ایده آل و اجرای با کیفیت برآورده می نماییم.

× گفتگو جهت مشاوره رایگان