The Eyes of Darkness

آیا تشابه ویروس کرونا در ووهان چین با ویروس ووهان ۴۰۰ کتاب The Eyes of Darkness نوشته Dean Koontz نویسنده آمریکایی که در سال ۱۹۸۱ نوشته شده تصادفی است؟

رمان چشمان تاریکی (The Eyes of Darkness)

که در سال ۱۹۸۱ توسط «دین کونتز» -نویسنده آمریکایی- نوشته شده، درباره یک ویروس مرگبار به نام «ووهان-۴۰۰» است که به عنوان یک سلاح بیولوژیک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موضوع این رمان درباره مادری است که فرزندش به طرز مرموزی ناپدید شده و پس از مدتی از شهر ووهان چین (منشأ ویروس جدید کرونا) سر در می‌آورد. مادر پسر برای یافتن او به ووهان می‌رود و در آنجا در جریان یک سلاح بیولوژیک (ویروس مصنوعی) جدید و خطرناک به نام “ووهان-۴۰۰” قرار می‌گیرد که در آزمایشگاه ساخته شده و افراد زیادی را مبتلا کرده است.

البته با وجود این شباهت‌های خیره‌کننده، میان ووهان-۴۰۰ و ویروس جدید کرونا تفاوت‌هایی وجود دارد؛ از جمله اینکه ووهان-۴۰۰ یک ویروس انسان‌ساز بوده که در آزمایشگاه‌های بیولوژیک کشور چین ساخته شده است.

تفاوت دوم مربوط به میزان مرگبار بودن این دو ویروس است؛ در حالی که میزان مرگ و میر بین افراد مبتلا به ووهان-۴۰۰ در رمان «چشمان تاریکی» ۱۰۰ درصد است، تاکنون تنها ۲ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

اما شباهت خیره کننده ویروس ووهان ۴۰۰ کتاب  (The Eyes of Darkness) و ویروس کرونا اینست که هر دو ویروس به کودکان صدمه ای نمیزنند و فقط افراد سالخورده و بیماران و به طور کلی اشخاصی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند را از پای در می آورد.

نکته جالب این است که سهام کلیه شرکتهای خارجی که در چین سرمایه گذاری کرده اند افت قابل توجهی نموده است.

در یکی از دیالوگهای این رمان از کشورهای روسیه و کره شمالی نام برده می شود که با چین درانتشار ویروس ووهان۴۰۰ همکاری می کنند تا در جنگ عراق از آن به عنوان یک سلاح بیولوژیکی استفاده کنند.

 

جالب است که زمان وقوع این حوادث در کتاب  (The Eyes of Darkness)  حدود سال ۲۰۲۰ را نشان می دهد.

 

 

 

توجه

برای دانلود رایگان فایل pdf
کتاب (The Eyes of Darkness)
از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید